Sdílejte

Kondiční trenér  120 Kč,- / 1HOD

Nedáváte si za cíl grandslamový titul, ale přesto je sport součástí vašeho života? Jistě se ptáte: ,,Proč bych měl mít kondičního trenéra a platit za něj, když nemám výkonnostní cíle?“ Odpověď je jednoduchá. Kondiční trenér, lpí na správném provádění všech vašich pohybů, dbá na správné dávkování a intenzitu tréninků, stejně tak i na regeneraci po nich. Špatným či nadměrným zatěžováním svého těla si můžete ublížit. Nezanedbatelným důvodem proč  kondičního trenéra je psychologický efekt. Pod jeho vedením se Vám bude lépe trénovat.

Děti a kondice

Pohybové aktivity do života dětí neoddiskutovatelně patří a je velká chyba dítě k nim nevést. Pohyb zvyšuje výkonnost i obranyschopnost organismu. Sport ovšem nepůsobí jen na fyzickou stránku těla, ale formuje i stránku psychickou. Učí děti určitému řádu, systematické práci či jednání v kolektivu. U dětí by se mělo předcházet jednostranné zatěži, proto je velmi důležité najít kvalitního trenéra, který tuto fatální chybu nedopustí a bude u vašeho potomka tělo zatěžovat rovnoměrně a s rozumem, bez nějakého nesmyslného přetěžování. Dnes spousta trenérů i rodičů lpí na tom, aby měl svěřenec co nejvyšší výkonnost již v mládí, bohužel často dojde ke ,,spálení“ dětského organismu a dítě pak z důvodu stagnující výkonnosti či psychického vyčerpání se sportem končí nebo na něj dokonce zcela zanevře. Je nesmírně důležité, aby děti měly z pohybové aktivity radost a nedělaly ji z donucení. I z tohoto důvodu je důležité nevybírat jednostranně zaměřenou činnost, ale aby byl sport zábavný i pro svoji pestrost a v dětech se tak postupně budovala láska k pohybu. Důležité si je uvědomit, že vrcholovým sportovcem se stát každý nemůže, ale každý se sportováním může bavit a mít z něj radost a dobrý pocit, že dělá něco pro sebe a své zdraví.

Spolupracujeme s odborníky

Klinika tělovýchovného lékařství a kardiovaskulární rehabilitace FNOL , která poskytuje komplexní péči v těchto oblastech:

•Spiroergometrie – stanovení maximální spotřeby kyslíku (VO2 max), stanovení anaerobního prahu, optimální tepové frekvence pro různé typy tréninku.

•Handgrip- reakce kardiovaskulárního systému na statickou zátěž.

•Zátěžové EKG – zátěžové vyšetření podle různých protokolů (maximální, submaximální, dvoustupňová zátěž). Monitorace tepové frekvence, krevního tlaku, EKG, výpočet VO2 max.

•Spirometrie – vyšetření plicních funkcí, bronchospazmu po zátěži.

•Echokardiografie u sportovců.

•Analýza složení těla na přístroji BODYSTAT (%ATH, %tuku, bazální metabolismus).

•Vyšetření fyzioterapeutem včetně léčebné rehabilitace.

Nutriční poradenství:

Poradenství a bezplatné konzultace pro naše hráče nám zajišťuje odborník společnosti Nutrend D.S. a.s, .

www.nutrend.cz

Sdílejte
Předchozí článekTréninkové metody
Další článekIndividuál